کتاب دزیره

این روزها در حال خواندن کتاب دزیره (Desiree) هستم. چند روز است که جلد اول آن را تمام کرده و به تازگی در حال خواندن جلد دوم می باشم. خواندن کتاب های تاریخی از همان اول برای من جذابیت خاصی دارد. کتاب دزیره مسیر فکر کردنم، برخوردم با اتفافات اطرافم و چگونگی تصمصیم گیریم را به چالش کشیده است. اینکه قبل از هر چیزی فکر می کنم که پایدار نیست و همه چیز در جریان است، میتوانم تصمیمات خوبی بگیرم.

اینکه گذشته ی دردناک آدمی، قرار نیست پایان وی باشد. و بدون تردید یک زندگی جدید و هیجان انگیز همیشه در پیش رو است. (همیشه مثل رود باید در جریان باشیم)

.

عشق همه چیز زندگیست، اما همه چیز عشق نیست. اینکه کسی را زمانی عاشقانه دوست داشته باشی و روزی تو را ترک کند، دلیل بر این نیست که تو خوب نباشی یا اون بد باشد. این یک رخداد طبیعی است. انسان یک بعد مصلحت اندیش دارد که ممکن است در بسیاری از مواقع، صلاح خودش را در اولویت قرار دهد. ممکن است در ابتدا بسیار سخت و طاقت فرسا باشد، اما به مرور زمان همه چیز تغییر می کند. "و شاید روزی برسد مثل دزیره به خودت برگردی و بگویی: . چه خوب شد که با اون نشد. یا اگر با اون میشدم چه میشد. که چه بد میشد." زیرا که بشر هیچوقت قدرت تمیز بین خوب و بد را در لحظه، بعد از یک اتفاق ناگوار را نداشته و نخواهد داشت.

ولی شک ندارم که زمان بهترین آموزگار است.

.

و اینکه همیشه و هرلحظه باید به شرایط روحی و روانی ات توجه کنی و و با در نظر گرفتن آن، تصمیمت را بگیری، قطعا در آن لحظه میتواند بهترین تصمیم تو باشد.

.

اینکه هیچ چیز ثابت و مطلقی وجود ندارد. همه چیز تغییر می کند. و بهترین کاری که انسان ها میتوانند انجام دهند آن است که بدون هیچ تعصبی، منعطف و پذیرای تحولات جدید باشند.

.

همچنین استرس و ترس غیر از اینکه آرامش را از موجودات انسانی سلب می کند، هیچ کاربرد دیگری ندارد و نخواهد داشت.

.

مهمتر از همه فراموش نکردن اصالت خویشتن است. با ارزش ترین گوهر وجودی انسان، اصالت است. زمانی که اصیل باشی و فراموش نکنی که هستی، حتی اگر به بهترین و والاترین درجات زندگی دست یافتی، میتوانی یک انسان بزرگی شوی.

به نظر من انسان های بزرگ تاریخ خوانده اند. آن ها فیلسوف زندگی خودشان هستند. و فیلسوفان بهترین حاکمان هستند. یاد جمله ای از افلاطون افتادم : "یک روز باید حاکمان فیلسوف شوند، یا فیلسوفان حاکم شوند."

.

این پست بعد از خواندن جلد اول کتاب دزیره نوشته و منتشر کردم. بعد از خواندن جلد دوم، نظرات جدیدم را در همین پست ادامه خواهم کرد. پایان جلد اول.

.

.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها